igor kozlovsky

Катування.

Ігор Козловський, вчений.

Він зустрічався з Папою Римським, головним рабином України. Очолював міжнародний центр християнсько-мусульманського діалогу і співпраці та школу аюрведи. Автор більше півсотні книг, двох сотень статей на тему релігії, духовного розвитку людини та суспільства.

Філософ, релігієзнавець, громадській діяч. Все це про одну людину. Ігор Козловський, народився, навчався, працював та викладав в Донецьку. Чверть століття він пропрацював у Донецькій обласній державній адміністрації на посаді головного фахівця у справах релігії.

Коли сепаратисти захопили Донецьк, він залишився в місті доглядати за своїм паралізованим сином Святославом. Після підриву невідомими пам’ятника Леніну в центрі Донецька в кінці січня 2016 року, в квартиру до вченого увірвалися члени «ДНР» та викрали його. Спочатку сепаратисти звинуватили у «незаконному зберіганні вибухових речовин». Ніби то вчений тримав дві бойові гранати в шафі в кімнати сина. Вже на «суді» Ігоря Козловського звинуватили в контактах із членами «заборонених в ДНР» організацій. За це йому дали 2 роки 8 місяців та перевели в одну з найгірших, Никитовскую виправну колонію №87 в Горлівці.

Після затримання Ігор Козловський піддавався численним тортурам.

«Найбільше били по ногах і руках. Ноги були перебиті, тому повністю почорніли. Один палець у мене переламаний досі. Я потім наново вчився ходити».

 

«Мене допитували. Довго, жорстко. Цей процес супроводжувався тортурами. Це були побої. Били якимось предметом, я не бачив яким, бо у мене був мішок на голові. Це тривало кілька годин. Вони мені казали, що мене б’є «Русский мир». Грали в «російську рулетку». Приставляли до скроні пістолет. Натискали курок».

Рідні та знайомі розпочали в Інтернеті флеш-моб FreeKozlovskyy  для привернення уваги світової спільноти до долі вченого в полоні сепаратистів. Акцію підтримали релігійні діячі, політики, зірки шоу-бізнесу.

Ігор Козловський був звільнений з полону в результаті обміну 27 грудня 2017 року.

Відповідно до норм міжнародного права, дії сепаратистів по відношенню до Ігоря Козловського кваліфікуються як «злочини проти людяності».