В кінці червня відзначається Міжнародний день у підтримку жертв катувань. Дата проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 12 грудня 1997 року на спеціальній резолюції, де зазначено, що цей міжнародний день направлений на повне викорінення тортур і забезпечення ефективності «Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання».

У своєму посланні до дня на підтримки жертв катувань Генеральний секретар ООН відзначає, що тортури тривають досі, незважаючи на їх давню безумовну заборону. І Україна знає про це як ніхто інший.

Звичайній людині складно зрозуміти, що в 21 столітті, ось уже шостий рік на території України, існують окуповані території, де процвітають тортури, побиття і розстріли мирних жителів. Багато з цих подій повинні визначатися як військові злочини. Міжнародні конвенції та організації існують для того, щоб зробити наш світ безпечнішим. Однак, величезна відповідальність лежить і на національній владі. На шостому році війни в Україні досі немає ефективного законодавства, яке визначало б поняття військових злочинів і відповідальність за них, в рамках міжнародного права. Про відсутність необхідних законодавчих важелів публічно заявляють навіть діючі військові прокурори.

Групи правозахисників і експертів вже не перший рік працюють над прийняттям закону про військових злочинців. Актуальна версія закону була створена восени минулого року і зареєстрована у Верховній Раді України у грудні. Однак, закон все ще очікує винесення на загальне голосування депутатів. Прийняття даного закону чекають як правозахисники, так і жертви військових злочинів і їх родичі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *